Hlavní obsah

Inteligence žen se po porodu dítěte zvyšuje

Dosud se mínilo, že matky po porodu přizpůsobí svou mentální kapacitu dítěti a že tedy jejich inteligence poklesne. Nejnovější výzkum však prokázal, že je tomu právě naopak - ženám se po porodu IQ zvyšuje.

Inteligence žen se po porodu dítěte zvyšuje

Tzv. „baby brain“ efekt - poporodní snížení inteligence je podle vědců z Richmondské univerzity hloupost. Ženy totiž musí již během těhotenství svůj mozek mobilizovat, aby se dokázaly s mateřstvím vyrovnat. A právě díky tomu se jejich inteligence po porodu dítěte ještě zvýší.

Mateřství by tak mohlo být dobrou prevencí Alzheimerovy choroby, protože podle expertů z Richmondu efekt zvýšeného IQ vydrží až do pozdního věku.

„Tyto změny by mohly přetrvávat po zbytek jejich života,“ tvrdí profesor Craig Kinsley z Richmond University.

Tzv. „baby brain“ neboli mozek miminka by mohl být pouze klamem pro okolí. Matky totiž z pohledu pozorovatele přizpůsobí své chování a vnímání nově narozenému potomkovi, což ale nemusí nutně znamenat, že jejich inteligence klesá. Jen pro pozorovatele z okolí se její chování může jevit jako příliš infantilní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků