Hlavní obsah
Více než matky slouží otcové rodin pro své děti jako vzor ve stravování. Foto: Profimedia.cz

Děti nejčastěji kopírují stravovací zlozvyky svých otců

Ačkoli se většinou o výživu rodiny stará matka a na ní záleží, co bude ležet na talíři u večeře, skutečně ovlivňují zdraví rodiny spíše otcové svým chováním. Matka sice může vařit zdravě a dbát na správnou výživu, ale děti mají tendenci kopírovat otce a na něm záleží, co z připraveného jídla sní.

Více než matky slouží otcové rodin pro své děti jako vzor ve stravování. Foto: Profimedia.cz
Děti nejčastěji kopírují stravovací zlozvyky svých otců

Podle britských odborníků z University of Newcastle otcové dávají příklad dětem v tom, co konzumují, ale ovlivňují také vztah svých potomků k pohybu a sportu. K tomuto závěru došel ve své studii docent Philips Morgan, podle jehož objevů za nadváhu dětí spíše mohou otcové. Dosud se soudilo, že matky ovlivňují výživu svých potomků tím, co jim naloží na talíř. Ale Morgan zjistil, že na děti nepůsobí to, co mají na talíři, ale co z toho sní otec.

„Matka může jídlo nakupovat a připravovat, ale otec většinou sní méně zeleniny nebo prostě jen maso a brambory. Děti si myslí "máma mě nutí jíst nesmysly" a je vnímána jako ta špatná. Otcové ovlivňují návyky týkající se jídla a fyzické aktivity v rodině svým vlastním chováním, postoji a přístupem k potravě a jídlu pro děti fungují jako vzor,“ tvrdí Morgan.

Aby dítě zhublo, musí zhubnout i otec

A pokud se snaží rodina o změnu svých stravovacích návyků a rodiče chtějí přinutit své obézní potomky zhubnout, pak se musí do akce zapojit otcové.

„Zjistili jsme, že otcové na hubnutí svých potomků mají obrovský vliv. Stačí, když tátové udělají mírné změny ve svých stravovacích návycích a děti při hubnutí slaví úspěchy,“ dodal Morgan.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků