Podle odborníků neustále roste počet obézních matek. Statistiky hovoří jasně. Každá  čtvrtá žena je obézní a každá třetí má nadváhu. Což je skutečně velmi alarmující.

Ženy by měly vědět, že svojí obezitou ohrožují dítě. Samozřejmě to ale neznamená, že by ženy v těhotenství měly hubnout. Každá žena by měla nalézt kompromis a snažit se nepřejídat a zbytečně tělo nezatěžovat nadbytečnými cukry a tuky.

"Ženy jsou bombardovány často rozpornými radami, co mají jíst a co ne a jak moc aktivní mohou být, jak během těhotenství, tak po porodu," vysvětluje profesor Mike Kelly.

A proto je podle odborníku zapotřebí tyto rady sjednotit, aby se ženy neřídily desinformacemi.

Obezita může ublížit matce i dítěti

"Mnoho žen s nadváhou má zdravé děti, ale existují i rizika spojené s obezitou a těhotenstvím žen, které mají index tělesné hmotnosti (BMI - poměr mezi výškou a hmotností člověka) nad 30," poznamenal Kelly.

Podle něj je velmi důležité pro ženy, aby pochopily, že ztráta váhy po porodu vyžaduje čas a že fyzická aktivita a postupná ztráta váhy neovlivní schopnost ženy kojit," zdůraznil Kelly.

Britská královská společnost porodníků a gynekologů uvádí, že doporučený maximální limit pro zvýšení váhy v těhotenství je 10 až 12 kilogramů.

"Ženy jsou ochotnější změnit svoje stravování v době těhotenství a tato příležitost může zlepšit jejich model stravování i pro budoucnost," uvedla Rosie Doddsová z této společnosti.