„Otevřeli jsme komunitní kuchyni, která bude sloužit k výuce klientů, jak vařit zdravě, dobře a chutně. Tato kuchyně je úplně první v Česku. Naším cílem je naučit klienty, kteří jsou chudí, vařit zdravě a dobře a využívat všechny potraviny, které jim v bance nabízíme každý den,“ vysvětlila smysl projektu předsedkyně Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj Věra Doušová s tím, že Potravinová banka nedisponuje pouze prošlými potravinami, jako jsou těstoviny nebo rýže, které i po expiraci mají pořád stejné hodnoty, jaké mají mít, ale denně i čerstvou zeleninou a mléčnými výrobky.

Služby zdibské potravinové banky využívá dle Doušové kolem 22 000 klientů, například senioři, matky samoživitelky, lidé bez domova a podobně. Potraviny se tam denně svážejí ze supermarketů, jde například o neprodejné věci, třeba kvůli špatnému označení obalu, nevzhlednosti zboží či blížícímu se konečnému datu spotřeby a podobně.

Podle Doušové si klienti potravinové banky často berou hlavně základní potraviny, mouku, cukr, těstoviny, rýži, a naopak zeleninu pomíjejí, důvodem bývá i to, že nevědí, jak z ní vařit. To mají napravit právě kurzy vaření, které se budou konat několikrát měsíčně a kde se lidé také naučí, jak potravinami neplýtvat a naopak je všechny řádně využít.

Hejlík jako šéfkuchař

Uvařit chutně, zdravě a ještě esteticky zajímavě je výzva právě i pro Gastrokroužek Lukáše Hejlíka, který se zhostil přípravy prvního oběda v komunitní kuchyni, jež se nachází ve Zdibech u Prahy.

Do projektu se zapojil i herec Lukáš Hejlík.

Do projektu se zapojil i herec Lukáš Hejlík.

FOTO: Novinky

„Je to pro nás výzva udělat pěkné menu, které bude stát na normálnosti, šetrnosti, základních surovinách. Zároveň doufám, že to bude mít i nějaký přesah,“ těší se Hejlík, který také doufá, že se na stránce Daruj.cz podaří vybrat i peníze na auto, které Potravinová banka potřebuje, aby mohla rozvážet a přivážet suroviny.

Plýtvání potravinami se stává celosvětovým tématem. „Více než třetina jídla, které se celosvětově vyprodukuje, se zároveň znehodnotí a vyhodí. Kdybychom to sečetli, tak bychom tímto jídlem dokázali nasytit tři miliardy lidí,“ shrnula Lucie Mádlová, ředitelka Asociace společenské odpovědnosti. Dodává také, že v Evropě se na jednoho člověka vyplýtvá zhruba 96 až 115 kilogramů jídla za rok.

Ze základních surovin se dají uvařit chutná, zdravá jídla.

Ze základních surovin se dají uvařit chutná, zdravá jídla.

FOTO: Novinky