Jedenáct žen se utkalo již na třetím ročníku šampionátu U. S. Pole dance, který se letos konal ve vyprodaném sále Symphony Space v New Yorku. Propojováním různých tanečních forem, jako jsou například jazz a balet, bojovaly závodnice z nejvyšší kategorie nejen o prvenství, ale také o oficiální zařazení pole dance mezi sporty.

Spoluzakladatelka federace U. S. Pole Dancing Wendy Traskosová uvedla pro televizi CBS, že pole dance je, stejně jako jiný tanec, formou vyjádření. Ignorace k tomuto faktu je podle ní následkem negativních stereotypů.

Definice striptýzu, s kterým si pole dance mnozí pletou, totiž jasně odkazuje ke svlékání, což se během pole dance vůbec neděje. Tanečnice přicházejí na pódium v tanečním oblečku, který je sice sexy, ale zůstává na těle po celou dobu tance. Nápadná úspornost těchto oblečků pak má především praktické důvody, aby tělo dobře přilnulo k tyči.

Letošní šampiónkou se po loňském vítězství stala opět Natasha Wangová, když předvedla tanec inspirovaný filmem Černá labuť (Black Swan). Kromě titulu si vysloužila od diváků potlesk vstoje. Natasha se stejně jako Gabrielle Valliereová, která obsadila druhé místo, věnuje tanci pouze ve svém volném čase po běžné pracovní době.