Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Zabránili jsme teroristickému útoku islamistů, hlásí Austrálie

Australská policie údajně překazila bezprostředně hrozící teroristický útok. V úterý zatkla v Sydney dva muže hlásící se údajně k organizaci Islámský stát (IS), která ovládá části Sýrie a Iráku. Zadržení se podle policistů chystali útočit sečnými a bodnými zbraněmi. Informovala o tom ve středu ráno agentura Reuters.

Foto: Profimedia.cz
Zabránili jsme teroristickému útoku islamistů, hlásí Austrálie

"Po prohledání budovy jsme objevili řadu předmětů včetně mačety, loveckého nože, podomácku vyrobené vlajky teroristické organizace IS a rovněž videa, na němž je muž hovořící o provedení útoku," uvedla zástupkyně policie státu Nový Jižní Wales Catherine Burnová.

Policie se podle ní domnívá, že se muži chystali čin provést právě v úterý, proto prý protiteroristická jednotka zasáhla. Policejní razie údajně proběhla na sydneyském předměstí Fairfield. Muži si podle Burnové už vyslechli obvinění z přípravy teroristického činu.

Australané mají ještě v živé paměti prosincový útok na kavárnu v centru Sydney, kde íránský uprchlík déle než půl dne zadržoval 17 lidí. Při konečném zásahu policie přišli o život tři lidé včetně radikalizovaného muslimského únosce. Další čtyři osoby utrpěly zranění.

Austrálie loni v září zvýšila vůbec poprvé stupeň ohrožení teroristickým útokem na "vysoký". Obává se především atentátů uskutečněných navrátilci ze Sýrie a Iráku, kde prý v řadách IS bojuje přinejmenším 70 Australanů. V Sydney a Melbourne od té doby policie provedla řadu protiteroristických razií.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků