Hlavní obsah

Z hořícího íránského tankeru vyprostili těla dvou členů posádky

Záchranáři v sobotu našli těla dvou členů posádky íránského ropného tankeru, který od minulé soboty od srážky s čínskou nákladní lodí hoří ve Východočínském moři. Dalších 29 členů posádky je stále nezvěstných.

Z hořícího íránského tankeru vyprostili těla dvou členů posádky

Záchranáři se do obytných prostor plavidla nedostali, protože tato část lodi je rozpálená na bezmála 90 stupňů Celsia. Obě těla byla nalezena v záchranném člunu.

Panovaly obavy, že plavidlo může explodovat a potopit se, ale zatím se tak nestalo. Proč se lodě srazily, zatím není jasné.

V pondělí záchranáři našli jednoho mrtvého člena posádky tankeru, která měla 32 členů - 30 Íránců a dva Bangladéšany. Tanker Sanchi plul pod panamskou vlajkou a přepravoval ropu z Íránu do Jižní Koreje. [celá zpráva]

Čínské plavidlo CF Crystal, zaregistrované v Hongkongu, neutrpělo takové škody, které by ohrozily jeho bezpečnost. Celá jeho 21členná čínská posádka byla zachráněna.

Do záchranných operací se v sobotu zapojilo 13 lodí včetně jedné jihokorejské a dvou japonských. Snaží se mimo jiné čistit vodu a hasí plameny pěnou. Loď Sanchi měla na palubě podle agentury AP skoro milión barelů ropného kondenzátu, což je označení pro velmi lehkou ropu, která se obvykle těží spolu se zemním plynem. Ropný kondenzát se snáze vypaří a shoří než těžká ropa. Záchranné práce komplikuje trvající požár a špatná viditelnost.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků