Hlavní obsah

Výbuch na lodi s ilegálními migranty zabil tři lidi, dva jsou nezvěstní

Na zadržené lodi s 49 ilegálními migranty z Afghánistánu, kterou vlekli do australského detenčního střediska na Vánočním ostrově, zabil ve čtvrtek výbuch tři lidi. Další dva lidé jsou po explozi nezvěstní. Asi třicet osob bylo zraněno.

Výbuch na lodi s ilegálními migranty zabil tři lidi, dva jsou nezvěstní

Příčina neštěstí zatím není jasná. "Zdá se, že došlo k výbuchu ve strojovně plavidla," řekl agentuře Reuters policejní seržant Greg Lambert. Zranění byli převezeni do nemocnice v Darwinu.

Australský ministr vnitra Bob Debus k případu uvedl: "Loď byla eskortována do na Vánoční ostrov, kde měly být provedeny bezpečnostní a zdravotní kontroly. Úřad pro ochranu hranic informoval,že na lodi byl zaznamenán výbuch a požár.“

Letos to byla už šestá zadržená loď s ilegálními migranty mířící do Austrálie. Plulo na nich víc než 250 lidí. Loni přitom bylo zadrženo dohromady jen 179 ilegálních imigrantů.

Loni v červenci australská vláda zjednodušila přijímání běženců. Už nejsou zadržováni v detenčních centrech v Papuji-Nové Guineji nebo na ostrově Nauru, což bylo kritizováno ochránci lidských práv, ale na Vánočním ostrově. I tam však stráví šest měsíců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků