Hlavní obsah
 

Vůdce KLDR Kim Čong-un se objevil na veřejnosti

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se poprvé po třech týdnech objevil na veřejnosti, informovaly agentury Jonhap a Kjódó. Severokorejská agentura KCNA uvedla, že se Kim v pátek osobně zúčastnil otevření továrny na hnojiva severně od metropole Pchjongjangu. Společně s ním byla na místě i jeho mladší sestra Kim Jo-čong.

 
Vůdce KLDR Kim Čong-un se objevil na veřejnosti

Severokorejská vláda v sobotu zveřejnila z otevírání továrny sérii fotografií, kde Kim nejen sedí za stolem, ale i přestříhává pásku a mluví se spolupracovníky. Nikdo z přítomných nemá nasazenou roušku, ani zúčastnění nedodržují nijak zvlášť velké rozestupy.

Kim se na fotografiích usmívá a vypadá v dobré náladě. "Kim Čong-un se za zvuků uvítací melodie zapojil do slavnostní události. Všichni účastníci mu bouřlivě provolávali slávu," napsala agentura KCNA.

Agentury upozornily, že fotografie poskytla vláda a akce se žádní nezávislí novináři nezúčastnili, a proto nelze jejich pravost potvrdit.

Kim Čong-un na procházce po továrně

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Média kvůli jeho dlouhé nepřítomnosti vůdce KLDR na veřejných akcích v poslední době spekulovala o tom, že možná má vážné zdravotní problémy. Psalo se o tom, že prodělal kardiovaskulární zákrok či dokonce, že zemřel. Jižní Korea tvrdila, že se Kim pouze izoluje kvůli obavě z nákazy koronavirem.

Severokorejský diktátor se neobjevil na veřejnosti od 11. dubna. Nápadná byla především jeho nepřítomnost při oslavách narozenin jeho dědečka a zakladatele KLDR Kim Ir-sena 15. dubna, což je v zemi důležité výročí.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un během návštěvy továrky na hnojiva.

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Otázku ohledně zdravotního stavu Kim Čong-una dostal americký prezident Donald Trump. Řekl, že má o Kimovi informaci, kterou zveřejní až nastane pravý čas.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků