Hlavní obsah
Češka Tereza H. opouští soudní budovu v Láhauru. Foto: K.M. Chaudary, ČTK/AP

V Pákistánu skončilo dokazování u soudu s Češkou zadrženou při pašování heroinu

V Pákistánu skončilo v úterý soudní líčení s 21letou Češkou Terezou H., která byla loni v lednu zadržena na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Informovala o tom agentura AP. Rozsudek by měl být vynesen ještě v lednu. Ministerstvo zahraničí ale sdělilo, že o tom, že by proces měl skončit, nemá informace.

Češka Tereza H. opouští soudní budovu v Láhauru. Foto: K.M. Chaudary, ČTK/AP
V Pákistánu skončilo dokazování u soudu s Češkou zadrženou při pašování heroinu

Během úterního stání Češka zopakovala, že se cítí nevinná, uvedla agentura AP. Podle té jí hrozí až deset let vězení, pokud bude uznána vinnou.

U soudu byl podle agentury přítomen i český diplomat.

Ministerstvo zahraničí ale informace agentury popřelo. "Podle našich informací nedošlo k žádnému posunu," řekl mluvčí ministerstva zahraničí Michal Bucháček. Podle něj pouze státní zástupce podal soudu informace o podnětu, který podal ohledně možného zařazení dalšího obžalovaného do procesu. "Soudce rozhodl o odročení jednání na pátek 11. (ledna)," doplnil Bucháček. Podle něj česká diplomacie nemá informace o tom, jak dlouho by mohl ještě proces trvat.

Pákistánští policisté eskorutjí obviněnou Češku Terezu H.

Foto: K.M. Chaudary, ČTK/AP

Soud ale podle AP vynese rozsudek do konce ledna.

Pákistánští celníci zadrželi ženu z České republiky loni 10. ledna, údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Odtud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska. Devět kilogramů drogy našli celníci v jejím kufru. Kromě Češky byl obviněn ještě jeden muž, který není z České republiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků