Hlavní obsah

V Číně odhalili dalších 200 otroků

Desetitisíce čínských policistů prohledaly tisíce cihelen v provincii Henan v centrální části země poté, co tamní média informovala o dětech, které jsou v oblasti nuceny k pracím, jež si v porovnání málo zadají s otrockými. Zachránily přitom 217 lidí, mezi nimi také 29 dětí. V policejních celách se po zátahu ocitlo 120 osob.

V Číně odhalili dalších 200 otroků

Do akce se zapojilo na 35 000 policistů, kteří prohledali 7500 cihelen. Informovala o tom ve čtvrtek britská BBC s odkazem na čínský tisk.

Agentura Nová Čína oznámila, že dělníci byli k práci v cihelnách lidskými převaděči buď zlákáni anebo uneseni. Jakmile se tam dostali, museli dlouze a těžce pracovat bez nároku na mzdu. Vzepřeli-li se, byli biti a nedostali najíst.

Odhaduje se, že v továrnách ukrytých v horách ve středu a na severu Číny, pracuje nejméně 1000 nezvěstných dětí.

Záchranné akce spustili dobrovolníci na internetu

Ve středu se proto rozhodlo na 400 mužů z provincie Henan k zahájení internetové kampaně na záchranu unesených dětí. Skupina tvrdí, že se jednou na vlastní pěst pokusila některé děti najít a kolem 40 jich zachránila.

"To, co jsme viděli, nás šokovalo. Některé děti byly odříznuty od světa sedm let, některé byly zbity a zmrzačeny za pokus o útěk," ocitovaly jejich slova čínské deníky.

Média přinesla již před týdnem snímky 31 novodobých otroků, kteří byli nuceni pracovat v jedné cihelně na severu země dvacet hodin denně pouze za vodu a chléb. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků