Hlavní obsah
BEZ KOMENTÁŘE: V troskách zřícené budovy našlo smrt nejméně 540 lidí Foto: Reuters

Trosky zřícené textilky vydaly už tisíc mrtvých

Při zřícení osmipodlažní budovy s textilní výrobou v bangladéšské metropoli Dháce zahynulo nejméně 1000 lidí. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bangladéšskou armádu. Bilance nejhorší podobné katastrofy v moderní historii se zhoršila poté, co vojáci a záchranáři objevili v troskách za poslední den několik desítek mrtvých těl.

BEZ KOMENTÁŘE: V troskách zřícené budovy našlo smrt nejméně 540 lidí Foto: Reuters
Trosky zřícené textilky vydaly už tisíc mrtvých

„Počet mrtvých nyní stoupl na tisíc,“ řekl AFP mluvčí armády Šahnevaz Zakaria. Vyprošťovací práce probíhají již třetí týden a počet obětí může dále vzrůst, neboť v době zřícení se v budově nacházelo okolo 3000 lidí.

V souvislosti s neštěstím zatím policie zadržela devět osob včetně majitele budovy. Pokud je soud uzná vinnými z vražd či masového zabití, hrozí jim trest smrti. Úřady zjistily, že původně pětipatrová stavba nebyla navržena pro těžké průmyslové stroje ani pro tři další podlaží.

Bangladéšské úřady uzavřely v zemi po události, která se v předměstí Dháky stala 24. dubna, z bezpečnostních důvodů 18 textilních továren.

Bangladéšská tragédie dosáhla již dvojnásobného počtu obětí ve srovnání s druhou nejhorší katastrofou tohoto druhu. Tou bylo zhroucení pětiposchoďového obchodního domu v jihokorejském Soulu v roce 1995. V troskách tehdy zahynulo 501 lidí a dalších 937 utrpělo zranění.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků