Hlavní obsah
 

Teta Kim Čong-una žije, šest let po popravě manžela se ukázala na veřejnosti

Překvapení připravil severokorejský vůdce Kim Čong-un nejen obyvatelům své země, ale především světu. Po šesti letech se objevila na veřejnosti Kim Kyong Hui, diktátorova teta, napsala agentura Reuters. Po bohu vůdce země a jeho manželky sledovala v neděli představení oslavující příchod lunárního Nového roku.

 
Teta Kim Čong-una žije, šest let po popravě manžela se ukázala na veřejnosti

Kim Kyong Hui se stáhla z veřejného života v roce 2013, když byl její manžel Čang Song-tchek popraven během politických čistek. Dříve patřili oba k nejprominentnějšímu a zároveň nejmocnějšímu páru Severní Koreje. Kim Kyong Hui je mladší sestrou bývalého severokorejského diktátora Kim Čong-ila. Její manžel Čang Song-tchek byl považován za architekta hospodářské politiky Severní Koreje.

Po smrti Kim Čong-ila pomáhali v prvních letech nezkušenému Kim Čong-unovi s vedením země a upevňováním jeho moci. Idylka skončila před šesti lety. Čang Song-tchek byl obviněn z pokusu o svržení vlády a popraven. V médiích se potom objevovaly informace, že byl usmrcen zvláště krutým způsobem – zaživa roztrhán zdivočelými psy. Ale tato verze byla nakonec označena za smyšlenku.

Popravy se měly ovšem týkat také všech Čangových pokrevních příbuzných, například jeho sourozenců i jejich dětí a vnuků.

Když Čangova manželka zmizela z veřejného života, spekulovalo se i nad jejím osudem. Objevily se zprávy, že spáchala sebevraždu, postihl ji infarkt nebo že emigrovala. Nyní se objevila na veřejnosti po boku svého synovce a severokorejská média ji zmínila hned po předsedovi parlamentu KLDR a zároveň formální hlavě státu Čche Rjong-heovi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků