Hlavní obsah
Přes 300 zajatých nigerijských chlapců se vrátilo domů Foto: Sunday Alamba, ČTK/AP

Stovky unesených žáků v Nigérii se vrátily domů

Týden po svém únosu se v pátek více než 300 unesených nigerijských chlapců vrátilo domů. K únosu stovek školáků se přihlásila radikální skupina Boko Haram, někteří hoši i média tuto informaci zpochybňují.

Přes 300 zajatých nigerijských chlapců se vrátilo domů Foto: Sunday Alamba, ČTK/AP
Stovky unesených žáků v Nigérii se vrátily domů

K únosu došlo 11. prosince v severonigerijském státě Katsina. Tamní guvernér uvedl, že se vojákům podařilo osvobodit 344 chlapců. V pátek je autobusy a kamiony dopravily k úřadu katsinského guvernéra. Mnozí dorazili bosí, v zaprášených šatech a někteří vypadali unaveně.

Venku se shromáždili příbuzní a čekali, až budou hoši moci odejít za nimi. Podle agentury Reuters a stanice BBC nejsou detaily únosu stále plně jasné. Není jisté, kdo přesně chlapce zajal, zda bylo zaplaceno výkupné, ani to, zda únosci stále některé rukojmí drží.

K únosu se sice přihlásila islamistická skupina Boko Haram, podle některých výpovědí šlo ale o „ozbrojené bandity”. Ve čtvrtek únosci zveřejnili video, na němž jeden z unesených hochů tvrdí, že patří k 520 uneseným žákům. Uvedl také, že někteří byli zabiti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků