Hlavní obsah
 

Sníh na Sahaře. Na poušti napadlo až 40 centimetrů

Sněhové závěje se před několika dny objevily i na tak nepravděpodobném místě, jako je saharská poušť. U města Ajn Sefra v Alžírsku napadlo místy až 40 centimetrů. V poslední době to však přestává být neobvyklé, tamní rudé pískové duny pokryl sníh i loni a předloni. Server Daily Mail připomíná, že letošní nadílka je třetí za posledních 37 let.

 
Sníh na Sahaře. Na poušti napadlo až 40 centimetrů

Sníh přinesla nedělní silná bouře. „Byli jsme opravdu překvapeni, když jsme zase viděli sníh. Zůstal celý den a začal tát až kolem páté hodiny odpoledne,“ citoval server fotografa Karima Bouchetatu.

V roce 2016 začal sníh v oblasti, které se říká „brána do pouště“, padat krátce po Vánocích a v dopravě způsobil chaos. Bílé nadílky se město dočkalo i rok poté, loni už děti stavěly sněhuláky a sjížděly zasněžené duny na saních.

Předtím v Ajn Sefře zaznamenali sníh naposledy 18. února 1979, to tam sněžilo zhruba půl hodiny.

Zasněžené duny u města Ain Sefra

Foto: Social Media, Reuters

„Studený vzduch putoval z jihu Evropy směrem nad severní Afriku v důsledku vysokého tlaku,“ informoval v úterý mluvčí meteorologické služby.

Ajn Sefra leží ve výšce tisíc metrů nad mořem, obklopuje je pohoří Atlas a v lednu se tam teploty pohybují od šesti do 12 stupňů Celsia.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků