Hlavní obsah
Předsedkyně ruské Centrální volební komise Ella Pamfilovová Foto: Alexander Zemlianichenko, ČTK/AP

Šéfku ruské volební komise napadl při vloupání neznámý útočník

Šéfku ruské ústřední volební komise Ellu Pamfilovovou v pátek při vloupání do jejího domu napadl paralyzérem neznámý útočník. S odvoláním na ministerstvo vnitra o tom informovala agentura TASS. Incident se odehrál v předvečer nedělních komunálních voleb, kvůli nimž od července protestovala hlavně v Moskvě liberální opozice.

Předsedkyně ruské Centrální volební komise Ella Pamfilovová Foto: Alexander Zemlianichenko, ČTK/AP
Šéfku ruské volební komise napadl při vloupání neznámý útočník

Policejní vyšetřovatelé z Moskevské oblasti zahájili vyšetřování trestného činu loupežného přepadení.

„6. září okolo 01:30 (místního času) policie dostala zprávu o útoku na majitelku jednoho z domů ve městě Istra v Moskevské oblasti. (...) Poškozenou je předsedkyně ústřední volební komise Ruské federace Ella Pamfilovová. Maskovaný zločinec pronikl oknem na terasu, opakovaně proti paní domu použil elektrický paralyzér a poté zmizel," sdělila pracovnice ministerstva vnitra Irina Volková.

V neděli 8. září se v Rusku uskuteční komunální volby, v nichž se rozhodne o gubernátorech 19 krajů a oblastí a o složení téměř čtyřiceti republikových, krajských, oblastních a městských zastupitelstev.

Zdaleka největší pozornost vyvolává hlasování v Moskvě, kde volební kampaň doprovázely demonstrace za účasti desítek tisíc lidí. Známé osobnosti z řad opozice se totiž po zásahu moskevské volební komise na seznam kandidátů nedostaly.

Agentura Interfax s odvoláním na ústřední volební komisi uvedla, že Pamfilovová je v pořádku a že vypadá "jako obvykle". Tiskový orgán komise rovněž uvedl, že útočník z domu nic neukradl. Pamfilovová v pátek zároveň podle TASS vystoupila na mezinárodní konferenci v Moskvě. Na výzvu novinářů, aby se vyjádřila k noční události, ale nereagovala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků