Hlavní obsah
Ruské obrněnce opouštějí Gori. Ilustrační foto Foto: Adrees Latif , Reuters

Ruský voják na Dálném východě zastřelil osm kolegů a dva zranil

Voják na základně v Zabajkalském kraji na ruském Dálném východě zastřelil osm dalších příslušníků ruské armády a dva vážně zranil. Útočník byl zadržen. O události informovaly ruské tiskové agentury s odvoláním na ministerstvo obrany, místní úřady a bezpečnostní zdroje.

Ruské obrněnce opouštějí Gori. Ilustrační foto Foto: Adrees Latif , Reuters
Ruský voják na Dálném východě zastřelil osm kolegů a dva zranil

Incident se stal během střídání hlídek v 18:20 místního času (11:20 SELČ) na opravárensko-technické základně v městečku Gornyj. Podle některých zdrojů byl pachatelem voják základní služby. Ministerstvo obrany v prohlášení uvedlo, že zbraň namířil na ostatní vojáky poté, co se psychicky zhroutil.

„Podle předběžných informací z místa události mohl voják jednat pod vlivem nervového zhroucení, které bylo způsobeno osobními problémy a nebylo spojené s výkonem vojenské služby," citovaly agentury ze sdělení ministerstva.

Nejmenovaný zdroj regionální pohotovostní služby podle agentury TASS upřesnil, že útočník zabil dva důstojníky. Dalšími šesti oběťmi jsou vojáci základní služby a osoby působící v armádě na základě smlouvy. Dva vážně zranění byli přepraveni do vojenské nemocnice a jejich život není ohrožen, dodal zdroj.

Agentura AP poznamenala, že násilné incidenty sužovaly ruskou armádu v devadesátých letech a v prvním desetiletí tohoto století, kdy trpěla nedostatkem peněz a nízkou morálkou. V posledních letech po zlepšení situace jsou poměrně výjimečné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků