Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman Foto: Petr Horník, Právo

Rozhodnutí rady o vulgaritách v rozhlase se mě netýká, řekl Zeman

Středeční rozhodnutí rady, že Český rozhlas pořadem Hovory z Lán, v němž prezident republiky mluvil vulgárně, porušil zákon, se podle hlavy státu jeho samotného bezprostředně netýká. Záležet bude na tom, co s konstatováním rady udělají samotní redaktoři rozhlasu. Miloš Zeman to ve čtvrtek řekl v tádžickém Dušanbe.

Prezident Miloš Zeman Foto: Petr Horník, Právo
Rozhodnutí rady o vulgaritách v rozhlase se mě netýká, řekl Zeman

Rada Českého rozhlasu konstatovala, že pořad vulgárními výroky porušil mediální zákon i kodex rozhlasu. Současně ale radní uznali, že situace byla výjimečná. Moderátor byl v přímém přenosu a roli prý hrálo i překvapení ze situace a fakt, že mluvil s hlavou státu.

Obvykle by měl moderátor na vulgarity reagovat a pokusit se zpovídanému zabránit, aby je používal.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Radní vyzvali rozhlas, aby do budoucna podobné situaci zabránili a dodrželi kodex. [celá zpráva]

"Mě se bezprostředně toto rozhodnutí rozhlasové rady netýká, závisí na tom, co s tím udělají redaktoři. Podle mých informací si oni přejí pokračovat v nezměněném formátu v rozhovorech z Lán," řekl Zeman. "Šlo o překlad sprostého slova, ale ten, který ho přeloží, není sám sprostý. Totéž se týkalo jednoho výroku pana Schwarzenberga," poznamenal prezident.

Dodal, že skupina Pussy Riot nestojí za to, aby o ní mluvil dvakrát. "A kromě toho můj přesný překlad jejich názvu už snad všichni znají, tak nepředpokládám, že o této skupině budu ještě někdy mluvit," doplnil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků