Hlavní obsah
 

Prudký jed do obličeje. Video ukazuje útok vražedkyně na Kim Čong-nama

Japonská televize Fuji v pondělí zveřejnila kamerové záznamy ukazující vraždu bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una. Video ukazuje, jak ke Kim Čong-namovi na mezinárodním letišti v Kuala Lumpuru přistoupila zezadu žena a před obličej mu tiskla obě své ruce. Zřejmě mu do obličeje vetřela prudký jed.

 
Prudký jed do obličeje. Video ukazuje útok vražedkyně na Kim Čong-nama

Rozostřené záběry z dálky ukazují incident ze dvou úhlů. Je vidět, jak žena v bílé halence v letištní hale rychle obejme muže stojícího před ní. Působí to, jako by chtěla překvapit svého známého a dlaněmi mu zakrýt oči, aby hádal, kdo za ním stojí. Žena však za zhruba pět vteřin dává ruce pryč a rychle odchází. Na záznamu je vidět ještě druhá žena, která v tu chvíli rovněž rychle odchází, ale jiným směrem.

Napadený Kim Čong-nam si podle svědeckých výpovědí následně v předklonu třel oči a žádal o pomoc. Byl převezen do nemocnice, kde později zemřel.

Policie v neděli potvrdila, že si letištnímu personálu stěžoval na to, že mu kdosi „vetřel do obličeje tekutinu“.

Vražda se stala minulé pondělí. Malajsijská policie zadržela čtyři podezřelé – dvě ženy údajně z Vietnamu a Indonésie a jednoho Malajsijce a jednoho muže ze Severní Koreje. Vyšetřovatelé pátrají po čtyřech dalších občanech KLDR, kteří v den útoku ze země uprchli.

Vražda vyvolala diplomatický spor mezi Malajsií a Severní Koreou, která se brání pitvě a žádá okamžité vydání Kimova těla. Malajsie mezitím stáhla svého velvyslance v Pchjongjangu na konzultace. [celá zpráva]

Související témata:

Věž čučche se sochou dělníka, rolníka a představitele inteligence

Foto: Profimedia.cz

Severokorejský vůdce Kim Čong-un

Foto: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků