Hlavní obsah
Kim Čong-un (vlevo) a jeho zavražděný bratr Kim Čong-nam (vpravo). Foto: Wong Maye-E, ČTK/AP

Korejský velvyslanec v Malajsii musel po smrti Kimova bratra na kobereček

Malajsie si v pondělí předvolala severokorejského velvyslance kvůli jeho výrokům, které souvisí s vyšetřováním vraždy bratra vůdce KLDR. Malajsijské ministerstvo zahraničí rovněž povolalo z Pchjongjangu svého ambasadora „ke konzultacím”. Informovala o tom agentura Reuters.

Kim Čong-un (vlevo) a jeho zavražděný bratr Kim Čong-nam (vpravo). Foto: Wong Maye-E, ČTK/AP
Korejský velvyslanec v Malajsii musel po smrti Kimova bratra na kobereček

Malajsijské ministerstvo zahraničí uvedlo, že si severokorejského ambasadora Kang Čchola předvolalo k vysvětlení jeho „obvinění vůči malajsijské vládě na tiskové konferenci ze 17. února 2017“. „Na této tiskové konferenci velvyslanec naznačil, že malajsijská vláda má 'co skrývat'. Velvyslanec také tvrdil, že Malajsie uzavřela tajné dohody s někým z vnějšku,“ uvádí se v prohlášení.

Malajsijské úřady v sobotu oznámily, že od pátečního večera provádějí druhou pitvu těla Kim Čong-nama. První pitva podle nich nepřinesla jasné výsledky. Rozhodnutí uskutečnit další pitvu rozhořčilo Severní Koreu, která odmítla přijmout výsledky jakékoli pitvy a vyzvala Malajsii k okamžitému vydání těla.

Jed do obličeje

Bratr severokorejského diktátora Kim Čong-nam byl s největší pravděpodobností otráven jakousi jedovatou látkou, která mu byla nastříkána do obličeje, když minulé pondělí čekal na svůj let na letišti v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru. Jižní Korea z atentátu obvinila severokorejské agenty.

Údajná vražedkyně, která si myslela, že se účastní televizního pořadu se skrytou kamerou

Foto: Malay Mail, Reuters

Malajsijská policie v sobotu oznámila, že zatkla v pátek jednoho občana KLDR. Již dříve úřady zatkly dvě ženy, s vietnamským a indonéským pasem, a přítele jedné z nich.

Související témata:

Věž čučche se sochou dělníka, rolníka a představitele inteligence

Foto: Profimedia.cz

Severokorejský vůdce Kim Čong-un

Foto: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků