Hlavní obsah

Propuštěný Japonec šel zemřít do lesa sebevrahů pod horou Fudži

Propuštěný šestačtyřicetiletý japonský dělník ocelárny byl nalezen v lese pod horou Fudži v kritickém stavu. Prochladlého s umrzlými prsty na pravé noze, vyhládlého a dehydrovaného ho na pokraji smrti našel horolezec, který přivolal pomoc, uvedla CNN. Jak se ukázalo, Japonec odešel do lesa umřít.

Propuštěný Japonec šel zemřít do lesa sebevrahů pod horou Fudži

Japonec Taro (celé jméno nebylo zveřejněno) si koupil jednosměrnou jízdenku z Tokia do zastávky v Aokigaharském lese pod horou Fudži. Jako mnozí před ním i on se tam rozhodl ukončit svůj život.

Smrti v lese Aokigahara si vybraly už stovky Japonců. Les nabízející nádherný výhled na horu Fudži, je proto nazýván nejen „mořem stromů“, ale také „lesem sebevrahů“.

Přišel o práci, jel se zabít

Firma zpracovávající kovy ho propustila a on přišel i o nárok využívat podnikovou ubytovnu. Po zotavení svůj krok vysvětlil: „Abyste přežili, potřebujete peníze. Když máte přítelkyni, potřebujete peníze. Potřebujete, když se chcete oženit, potřebujete je pro život. Peníze jsou vždy důležité pro život.“ A právě ty mu chyběly a Taro neviděl jiné řešení, než skoncovat se životem.

Taro odjel do lesa pod horou Fudži. Tam si přeřezal zápěstí, ale nevykrvácel a tak začal bloudit lesem. Po několika dnech zkolaboval a lehl si do křoví. Tam ho na pokraji smrti a dehydrovaného nalezl horolezec.

Kvůli krizi sebevražd přibývá

Letos v lednu bylo v Japonsku zaznamenáno 2645 sebevražd, což je o patnáct procent více než v lednu loňského roku, kdy jich bylo 2305. „Může za to nezaměstnanost,“ uvedl Tojoki Jošida z rady pro otázku sebevražd, která poskytuje pomoc právě u lesa. Vyzval vládu, aby zasáhla. „Společnost a vláda potřebují zavést okamžitá protiopatření jako prevenci sebevražd. Musí být zřízeno více míst, kam (sebevrazi) mohou přijít a hledat pomoc.“

V Japonsku stále přetrvává názor, že v případě neúspěchu je sebevražda čestným řešením. Vyplývá to ze samurajských tradic a kodexu Bušido, v němž se píše, že povinnost je těžší než hora a smrt lehčí než peříčko. I staré ženy za zimních měsíců často odcházely do hor a už se nevracely.

Vláda proto chce počet sebevražd do roku 2016 snížit o pětinu. Je to jedna z jejích priorit.

Úředníci z prefektury Jamanaši, kde les leží, uvedli, že jejich cílem je sledovat lidi, kteří jdou do lesa. Obává se, ž v příštích týdnech se situace ještě zhorší, protože končí rozpočtový rok. „Zejména v březnu, na konci fiskálního roku, sem přijde více sebevrahů kvůli špatné ekonomice. Mým snem je zastavit sebevraždy v lese, ale abych byl upřímný, bylo by obtížné všem případům tady zabránit,“  uvedl Imasa Watanabe z místní vlády spravující Jamanaši.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků