Hlavní obsah
 

Při explozích šesti bomb v Bangkoku bylo zraněno několik lidí

Šest slabších náloží explodovalo v pátek na třech místech v Bangkoku. Výbuchy zranily čtyři lidi. Další nálože se podařilo zneškodnit. Thajský premiér Prajutch Čan-Oča potvrdil, že šlo o bombové útoky. V Bangkoku se v pátek koná schůzka zástupců zemí ASEAN, USA a Ruska.

 
Při explozích šesti bomb v Bangkoku bylo zraněno několik lidí

Podle agentury AP thajská média popisovala hlasité výbuchy na nejméně třech místech širšího centra metropole.

Plukovník policie Kamtorn Uičaroen uvedl, že tři nálože vybuchly ve vládním komplexu Čang Vattana a další dvě v oblasti Čong Nonsi: „Na těchto místech explodovala improvizovaná výbušná zařízení odpálená časovačem.“ Na stanici v Čong Nonsi byly uzavřeny dva východy. Poslední nálož explodovala v oblasti Suan Luang.

Zdravotní středisko Erawan potvrdilo, že byli zraněni čtyři lidé: „Žádné zranění není vážné a všichni jsou ošetřováni v nemocnici.“ Tři ze zraněných jsou metařky, které uklízely ulici v době výbuchu. Zranily je střepiny z náloží, které byly v keřích.

Čtvrtým zraněným je podle svědků strážný budovy patřící firmě King Power.

Thajští policisté na místě exploze v Bangkoku.

Foto: Gemunu Amarasinghe, ČTK/AP

Thajský vicepremiér Pravit Vongsuvan novinářům řekl, že policie v souvislosti s explozemi zatkla dvě osoby. Dodal, že cílem útoků bylo vyvolat neklid.

Exploze městem otřásly v den, kdy hostí jednání ministrů zahraničí zemí jihovýchodní Asie ze skupiny ASEAN a šéfů americké a ruské diplomacie. Nálože nebyly poblíž místa summitu. Tam však byly ve čtvrtek nalezeny dvě imitace náloží.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků