Hlavní obsah
 

Policista v Indonésii zvedl demonstranta za krk a mrštil s ním o zem, až to zapraskalo

Šokující záběry ze středeční demonstrace v Indonésii zveřejnila agentura AP. Policista jednoho z protestujících studentů zvedl do vzduchu a vší silou s ním praštil o zem. Jedenadvacetiletý mladík po tomto wrestlingovém výpadu dostal na zemi záchvat. Incident naštěstí přežil, policista se mu později za svůj zákrok omluvil.

 
Policista v Indonésii zvedl demonstranta za krk a mrštil s ním o zem, až to zapraskalo

Policista hned na začátku videa držel mladíka pod krkem, pak si jej ale kolenem nadhodil a mrštil s ním o zem, načež se ozvalo hlasité prasknutí. Jedenadvacetiletý student Faris po pár vteřinách dostal na zemi záchvat. Jeden z dalších procházejících policistů na něj navíc ještě dupl.

Ve čtvrtek se oba aktéři sešli znovu, policista se mladíkovi před televizními kamerami za svůj zákrok omluvil, podal mu ruku a následně ho objal. „Omlouvám se za svůj čin. Omlouvám se Farisovi i jeho rodině. Přijmu zodpovědnost za to, jak jsem se zachoval,“ řekl policista.

BEZ KOMENTÁŘE: Policista se následně studentovi omluvil.

Video: Newsflare, AP

Mladík jeho omluvu přijal. Dodal, že ho po zákroku ještě mírně bolí tělo, ale žádné další následky nemá. „Záchvaty nemám, mrtvý taky nejsem, takže je to v pořádku,“ uvedl.

Policisté byli za svůj zákrok proti demonstrantům, kteří protestovali za vhodnější zacházení s průmyslovým odpadem a efektivnější přepravu těžkými nákladními vozidly, kritizováni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků