Hlavní obsah
 

Pod davem na jakartské burze se utrhl ochoz, 75 zraněných

V burzovní budově v indonéské metropoli Jakartě se v pondělí kolem poledne místního času (6.00 SEČ) zřítila konstrukce ochozu. Zranění utrpělo nejméně 75 lidí, z většiny jsou to studenti, kteří byli v budově na exkurzi.

 
Pod davem na jakartské burze se utrhl ochoz, 75 zraněných

Příčiny neštěstí, které se stalo kolem poledne místního času (6.00 SEČ), zatím nejsou známy. Ze záběrů z bezpečnostních kamer je nicméně patrné, že ochoz se utrhl ve chvíli, kdy se na něm koncentroval v jenom místě větší počet lidí.

Burza po neštěstí, které doprovázel podle svědků velký chaos, přerušila provoz. Odpolední obchodování ale pokračovalo podle plánu.

Podle médií se propadla mezipodlažní podesta nad vstupní halou, kterou zasypaly mohutné kusy betonu a další trosky. Mezi zraněnými je podle zpravodajského serveru BBC řada univerzitních studentů, kteří byli v době neštěstí v budově na exkurzi.

Budova indonéské burzy se v září 2000 stala terčem pumového útoku ze strany místních islamistů. Policie ale vyloučila, že zřícení ochozu v objektu, kde jsou i kanceláře místní pobočky Světové banky a Mezinárodní finanční korporace (IFC), způsobil výbuch bomby.

Agentura Reuters v souvislosti s neštěstím uvedla, že při stavbě budov v Indonésii se často nedodržují bezpečnostní předpisy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků