Hlavní obsah
Oscar Pistorius u soudu Foto: Siphiwe Sibeko, Reuters

Pistoriovi se při čtení pitevní zprávy u soudu chtělo zvracet

U soudu v jihoafrické Pretorii v pondělí pokračuje soud s běžcem Oscarem Pistoriem, obžalovaným z vraždy své přítelkyně Reevy Steenkampové. Atlet se při výpovědi patologa opakovaně hlasitě dávil a zdálo se, že zvrací do kýble přistaveného k nohám, informovaly stanice BBC a SkyNews.

Oscar Pistorius u soudu Foto: Siphiwe Sibeko, Reuters
Pistoriovi se při čtení pitevní zprávy u soudu chtělo zvracet

Soudce předem zakázal, aby výpověď profesora Gerta Saaymana z Pretorijské univerzity o pitevním nálezu zaznamenávaly mikrofony a kamery přítomných novinářů, jelikož by to bylo nemorální a mohlo by to zneuctít památku zesnulé.

Saayman mimo jiné vypověděl, že Pistorius použil náboje 9mm Parabellum, které se při nárazu rozevřou, takže při zasažení tkáně způsobí ještě větší zranění. Jelikož ale Pistorius střílel přes dveře, zasáhly střely Steenkampovou už rozevřené i s dřevěnými třískami.

Oscar Pistorius s přítelkyní Reevou Steenkampovou

Foto: Thembani Makhubele, Reuters

Pistorius modelku Steenkampovou zastřelil loni v únoru ve svém domě. Tvrdí, že si myslel, že v koupelně je zloděj a přítelkyně spí v ložnici o poschodí výš. Obžaloba se snaží dokázat, že to byla úkladná vražda. Devětadvacetiletému atletovi hrozí doživotí.

Pistorius Steenkampovou zasáhl třikrát - do ruky, hlavy a boku. Jeden ze sousedů, který ho nad tělem oběti našel, u soudu vypověděl, že umírající žena měla ve vlasech mozkovou tkáň. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků