Hlavní obsah
 

Pákistán zahalila tma, povstalci shodili elektrickou síť

Drtivá většina území Pákistánu se v neděli ocitla bez dodávek elektřiny poté, co povstalci narušili distribuční síť. Uvedly to tamní úřady. Média výpadek popisují jako zatím vůbec nejhorší v dějinách země.

 
Pákistán zahalila tma, povstalci shodili elektrickou síť

Bez proudu zůstalo 80 procent země včetně hlavního města Islámábádu a nejlidnatějšího Karáčí. Stejně tak na tom byla provinční hlavní města Láhaur, Péšávar či Kvéta.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle ministerstva pro vodní zdroje a energie způsobili výpadek separatisté v západní provincii Balúčistán, kteří vyhodili do povětří klíčovou přenosovou soustavu.

Experti upozornili, že incident ukázal na neúspěšnou snahu vlády zmodernizovat přetíženou síť, jejíž výpadky jsou v posledních sedmi letech časté.

Aktuální problém není jediný, který vláda premiéra Naváze Šarífa musí řešit. Kabinet už týden bojuje s vážným nedostatkem pohonných hmot v politicky nejvlivnější provincii Paňdžáb. Některé tamní čerpací stanice nemají co prodávat a musely být uzavřeny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků