Hlavní obsah

OBRAZEM: Nové lijáky v Indonésii zvyšují počet obětí záplav

Na 56 již vzrostl počet obětí záplav v indonéské metropoli Jakartě a okolí. Přímo v hlavním městě zahynulo 44 lidí a v přilehlých provinciích na ostrově Jáva dalších 12 osob. OSN oznámila, že je připravena do Jakarty vyslat pomoc, pokud o to indonéská vláda požádá.

OBRAZEM: Nové lijáky v Indonésii zvyšují počet obětí záplav

Úřady varují před šířením nakažlivých nemocí jako je tyfus, cholera, malárie, horečka dengue a ptačí chřipka.Situaci v Jakartě zhoršily v noci na úterý další lijáky, kvůli nimž se voda znovu začala rozlévat v nízko položených čtvrtích města, kde už v pondělí ustupovala.

Podle úřadů může být bez domova až 430 000 lidí. Foto: ČTK/AP

Indonéské úřady tvrdí, že až 430 000 lidí přespává nyní v provizorních přístřešcích, hlavně v mešitách, školách a vládních budovách, často bez přístupu k hygienickým zařízením. Většina z 12 miliónů obyvatel jakartské aglomerace také nadále zůstává bez dodávek pitné vody a elektřiny, někde nefungují telefony, jinde jsou neprůjezdné ulice.

Kromě pitné vody se v metropoli nedostává potravy pro kojence a léků, hlavně antibiotik. Foto: ČTK/AP

Úřady varují před šířením nakažlivých nemocí jako je tyfus, cholera, malárie, horečka dengue a ptačí chřipka. Foto: ČTK/AP

Vláda vyslala lékařské týmy na gumových člunech do nejhůře zasažených oblastí, kde lidé trpí průjmy, kožními onemocněními, dýchacími obtížemi a dalšími problémy způsobenými špatnou hygienou.

Množství jakartských čtvrtí se změnilo v jezera plná trosek a odpadků. Foto: ČTK/AP

Záplavová voda protrhla břehy řek ve čtvrtek a množství jakartských čtvrtí se změnilo v jezera plná trosek a odpadků. Indonéské úřady v minulých dnech hovořily o zatopení až tří čtvrtin města, které pokrývá 660 kilometrů čtverečních. Voda na některých místech sahala prý až do výšky čtyř metrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků