Hlavní obsah

Obětí zemětřesení v Pákistánu přibývá, je jich přes 320

Počet obětí úterního zemětřesení v chudém a odlehlém pákistánském Balúčistánu už dosáhl 328 a dále roste, uvedla BBC. Stovky dalších lidí jsou zraněny. Kolik lidí ztratilo střechu nad hlavou, není známo, ale armáda už poslala do oblasti tisíc stanů.

Obětí zemětřesení v Pákistánu přibývá, je jich přes 320

Nejvíce postiženo je předměstí Labač. Údaje o obětech, zraněných a nezvěstných se rozcházejí, protože oblast je zaostalá a infrastruktura poškozená. Je obtížné se tam dostat.

Představitel místní vlády Abdul Rašíd Balúč řekl, že v oblasti Avaránu bylo zničeno 90 procent domů, z nichž většina je z nepálených cihel: „Skoro všechny hliněné domy se zřítily. Celou noc jsme byli zaměstnáni záchrannými operacemi a bojíme se, že během dne najdeme pod troskami další mrtvé.“ Sesuly se ale i domy v Chuzdaru.

Bulajdí dodal, že i když armáda zahájila pomoc, je situace kritická. „Nedostává se nám zdravotnických pomůcek, v místních nemocnicích už není místo pro zraněné.“ Podle něj vrtulníky převážejí nejvážnější případy do Karáčí.

Armáda mohla zasáhnout rychle. Má totiž silné jednotky v oblasti, neboť tam operují separatisté.

Zřícený dům v balúčském Avaránu

Foto: Reuters

Zemětřesení o síle 7,8 stupně udeřilo v úterý a v jeho důsledku se vytvořil i nový ostrov u Gvadaru. [celá zpráva]

V oblasti Avaránu žije na 300 tisíc obyvatel, většinou zemědělců, kteří pěstují datle, ale taky pašeráků paliva z Íránu nebo separatistů bojujících za odtržení Balúčistánu, kde jsou zásoby plynu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků