Hlavní obsah

Na Tchaj-wanu pohřešují po tajfunu až stovky lidí

Po průchodu tajfunu Morakot, který se o víkendu přehnal přes Tchaj-wan, se pohřešuje až 400 osob, když sesuv podmáčené půdy zavalil odlehlou vesnici Šao-lin na severu země. Podle velitele, který řídí záchrannou operaci, je ale nezvěstných jen stovka.

Na Tchaj-wanu pohřešují po tajfunu až stovky lidí

“Zachránili jsme 45 osob a odhadujeme, že asi sto jich zůstává nezvěstných, ne čtyři stovky, jak tvrdí některá média,“ sdělil Liang Jü -čchu, který vede záchranné operace. Jeden ze zachráněných tvrdí, že v bahně zůstalo pohřbeno na 600 lidí. "Bahno pokrylo velkou část vesnice včetně základní školy a mnoha domů. Část hory nad námi prostě spadla na vesnici," řekl.

Vesnice zůstala odříznuta od okolního světa; voda strhla most, který je od ní vzdálen asi 12 kilometrů. Postiženým dopravuje potraviny a další potřeby armádní vrtulník.

Tajfun Morakot si vyžádal v zemi zatím 15 obětí, což je o tři více, než se uvádělo v pondělí ráno. Mimo Šao-lin je pohřešováno dalších 55 osob.

Meteorologové upřesnili, že za sto let sledování srážek jich nikdy nenapadlo tolik jako nyní. Napršely přes dva metry vody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků