Hlavní obsah

Na papežovu závěrečnou mši přišlo šest miliónů věřících

Asi šest miliónů věřících v neděli i přes vytrvalý liják zaplnilo rozlehlý park v Manile i jeho okolí, aby si od papeže Františka vyslechlo poselství o naději pro lidi sužované bídou. Mše je poslední velkou událostí během nynější návštěvy hlavy římskokatolické církve na Filipínách.

Na papežovu závěrečnou mši přišlo šest miliónů věřících

Papež, který si přes bílé roucho oblékl žlutou pláštěnku, do Rizalova parku přijel v papamobilu připomínajícím džíp americké armády z dob druhé světové války, jenž je na Filipínách oblíbeným vozidlem. Často zastavoval a rozdával polibky dětem a žehnal náboženským soškám, které si lidé s sebou přinesli, píše agentura AP. Někteří věřící na hlavu katolické církve čekali celou noc.

Pořadatelé očekávali, že na nedělní tříhodinové mši sejde až šest miliónů lidí. V roce 1995 si papeže Jana Pavla II. přišlo vyslechnout pět miliónů osob. Nicméně kvůli vydatnému dešti někteří lidé odešli.

Papež svou čtyřdenní návštěvu Filipín věnoval chudým. Odsoudil korupci, která lidi připravuje o důstojný život, sešel se s dětmi ulice a navštívil oblasti, jež předloni na podzim zdevastoval tajfun Haiyan. Jak připomněla agentura AP, asi čtvrtina ze 100 miliónů obyvatel Filipín žije v chudobě.

Proč Bůh dopouští, aby se špatnosti děly dokonce i nevinným dětem?
dvanáctiletá dívka

Před závěrečnou mší se papež zúčastnil setkání s mladými lidmi a dětmi na katolické univerzitě svatého Tomáše v Manile, kam přišlo na 200 000 osob. Některé mu mohly položit otázku.

Čtrnáctiletý chlapec a dvanáctiletá dívka povyprávěli o svých pohnutých osudech dětí opuštěných rodiči, které jsou na ulici vystaveny drogám, násilí a nucené prostituci. "Proč Bůh dopouští, aby se něco takového dělo dokonce i nevinným dětem?" ptala se jedna dvanáctiletá dívka. Papež, na němž bylo podle AP znát pohnutí, přiznal, že na její otázku nemá odpověď.

František se v neděli také sešel s otcem mladé dobrovolnice, která při poryvu silného větru utrpěla smrtelné zranění po mši v Taclobanu, města nejvíce postiženého řáděním tajfunu Haiyan.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků