Hlavní obsah
 

Muž v Melbourne najel s autem úmyslně do lidí, tři zabil

Malé dítě a dva dospělí lidé zemřeli v centru Melbourne poté, co tam v pátek po poledni řidič s autem úmyslně najel do davu lidí. Dalších 29 lidí bylo zraněno. Policie vyloučila, že by šlo o terorismus, podle ní incident souvisí s předchozím násilným činem.

 
Muž v Melbourne najel s autem úmyslně do lidí, tři zabil

Dítě bylo v kočárku a vozidlo ho podle jednoho ze svědků vláčelo sto metrů s sebou.

„Slyšela jsem hlasitý náraz a viděla auto na chodníku. Koutkem oka jsem zahlédla, jak lidé letí vzduchem,“ uvedla svědkyně, která se představila jako Renee.

Na místě útoku zůstal dětský kočárek.

Foto: Edgar Su, Reuters

Jiný svědek vylíčil, že ve chvíli, kdy vozidlo na chodníku zrychlovalo, byla už na místě policie a stíhala ho. Policisté za chvíli útočníka postřelili. „Udělal ve vzduchu úplné salto a dopadl na záda,“ potvrdil muž. Dodal ještě: „Viděl jsem, jak jeden muž resuscituje jiného chlapíka, potom nás zahnala policie.“

Předměty patřící sraženým lidem na chodníku v centru Melbourne

Foto: Edgar Su, Reuters

Policisté na místě, kde útočník vjel do davu lidí.

Foto: Edgar Su, Reuters

Policie ve svém prohlášení uvedla, že muž si předtím údajně vzal jednu ženu, která byla jeho známou, jako rukojmí a uzavřel ji ve svém autě. Podařilo se jí však uniknout. Vůz poté policisté pronásledovali.

Teroristický motiv policisté vyloučili. „Myslíme si, že je to spjato s útokem nožem, který se dříve udál v jižní části města,“ uvedl policejní superintendant Stuart Bateson. Útočník byl podle něj postřelen, zadržen a převezen do nemocnice.

Záběr z kamery uvnitř provozovny

Média uvedla, že mezi zraněnými lidmi je jich několik ve vážném stavu.

V Melbourne se právě odehrává tenisový turnaj Australian Open.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků