Hlavní obsah
 

Milenci rozdělení válkou se znovu setkali po 71 letech

Po 71 letech od románku, který spolu prožili, se ve čtvrtek v Austrálii sešli někdejší americký voják Norwood Thomas s Angličankou Joyce Morrisovou. Zamilovali se do sebe v Londýně v roce 1944, pak je ale jednoho od druhého odtrhla válka.

 
Milenci rozdělení válkou se znovu setkali po 71 letech

„Pořád ještě chodíš. Ahoj,“ pozdravila Thomase 88letá Morrisová při opětovném shledání po téměř tři čtvrtě století v hotelovém pokoji v Adelaide. „Obejmu tě,“ odpověděl někdejší výsadkář z Virginie. Ještě před setkáním Thomas přiznal, že je „trochu nervózní“.

Dvojice se seznámila u Temže v Londýně v roce 1944. Jejich krátký vztah pak přervala válka a nasazení Thomase při invazi v Normandii.  On jí po válce psal, aby za ním přijela a z jeho domu „udělala domov“. Ona však jeho vzkaz pochopila špatně a vyrozuměla z něj, že Thomas je už ženatý a chce ženu kvůli ní opustit. Joyce Norwoodovu nabídku odmítla a životy obou se rozběhly každý svou cestou.

Oba uzavřeli manželství a měli děti, ona se s manželem přestěhovala do Austrálie. Po 30 letech se Joyce rozvedla, Norwoodova žena před deseti lety zemřela.

Joyce se nakonec loni rozhodla zjistit, co Norwood dělá, a požádala syna, aby se ho pokusil najít. Ten přes internet zjistil, že Thomas oslavil narozeniny seskokem s padákem v tandemu, a začal organizovat setkání. Prostřednictvím veřejné sbírky se mu podařilo zajistit peníze na cestu a příběh o shledání dávných milenců se rozletěl do světa. Nakonec Thomas po rozhovoru s Joyce před internet cestoval v doprovodu svého syna zdarma první třídou na náklady letecké společnosti Air New Zealand.

„Radši umřu cestou do Austrálie, než abych tady seděl a říkal si: co kdyby,“ prohlásil před nástupem do letadla a sotva se posadil vedle Joyce, dodal: „Toto je ta nejbáječnější věc, co se mi mohla přihodit“. „Máme před sebou nádherné dva týdny,“ odpověděla Joyce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků