Hlavní obsah
Bojovníci Tálibánu Foto: Wahdat , Reuters

V Londýně žije množství Afghánců, kteří odsud na pár měsíců odjíždějí zpět do vlasti, aby tam bojovali po boku povstalců z hnutí Tálibán. Informoval o tom deník The Guardian, který v severním Afghánistánu narazil na muže, jenž se většinu svého času v Londýně živí jako taxikář.

Bojovníci Tálibánu Foto: Wahdat , Reuters
Londýnský taxikář jezdí bojovat za Tálibán

„Pracuji jako taxikář. (V Británii) dobře vydělávám, víte. Ale tito lidé jsou mí přátelé a má rodina a je mojí povinností přijít a vést po jejich boku džihád,“ uvedl muž, jehož jméno list zatajil. Doplnil, že do Afghánistánu jezdí na tři měsíce a působí jako velitel v nižších patrech hierarchie Tálibánu.

„Takových jako já je v Londýně mnoho. Celý rok shromažďujeme peníze na džihád a pak sem přijíždíme bojovat, když můžeme,“ poznamenal dál muž s tím, že v oblasti bojuje i jeho bratr, který také žije ve východní části britského hlavního města.

Už loni se v médiích objevily zprávy o tom, že během rádiové komunikace mezi povstalci byly zachyceny hlasy s anglickým přízvukem. Podle serveru MSNBC se rovněž na těle jednoho zabitého tálibánce našlo tetování značící podporu anglickému fotbalovému týmu Aston Villa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků