Hlavní obsah
Trosky letadla v ulicích Karáčí Foto: Fareed Khan, ČTK/AP

Letadlo v Karáčí před pádem třikrát narazilo do ranveje a znovu vzlétlo

Pilot pákistánského letadla, které se minulý týden zřítilo v Karáčí, při prvním pokusu o přistání kontrolní věži neoznámil, že mu nejde vysunout podvozek. Třikrát pak narazil do ranveje, než stroj zvedl a při druhém pokusu přistát havaroval. Podrobnosti z posledních chvil před neštěstím ve čtvrtek zveřejnila pákistánská vláda, píše agentura Reuters.

Trosky letadla v ulicích Karáčí Foto: Fareed Khan, ČTK/AP
Letadlo v Karáčí před pádem třikrát narazilo do ranveje a znovu vzlétlo

Airbus A-320, který letěl do Karáčí z Láhauru, se zřítil minulý pátek jen zhruba 1,5 kilometru od ranveje. Při nehodě zemřelo 97 lidí; dva pasažéři neštěstí přežili.

Pilot se poprvé pokusil přistát na letišti v pákistánském velkoměstě, neoznámil však nefunkční podvozek. Třikrát se při tomto pokusu dotkl motory ranveje. "Nebyl ve správné výšce ... Kontrolní věž mu řekla, nejste ve vyžadované výšce, snižte svou výšku," uvedl pákistánský ministr pro civilní letectví, podle kterého pilot na toto odpověděl, že "to zvládne".

Pilot pak sdělil kontrolní věži několik vteřin před pádem, že ani jeden z motorů nefunguje a že má problém udržet výšku. Očekává se proto, že vyšetřovatelé zkontrolují, zda motory byly při nárazech poškozeny. Ve spodní části motoru se nachází klíčové komponenty, poznamenala agentura Reuters.

Všichni začali křičet, brečet a modlit se, popsal pád letadla jeden z přeživších.

Video: Novinky/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků