Hlavní obsah
Kim Čong-nam Foto: Shizuo Kambayashi, ČTK/AP

Kvůli vraždě bratra vůdce KLDR hledá malajsijská policie další Severokorejce

Malajsijská policie pátrá v souvislosti se smrtí Kim Čong-nama, který byl bratrem severokorejského vůdce Kim Čong-una, po čtyřech občanech KLDR. Zemi měli opustit již v pondělí, kdy byl Kim Čong-nam patrně otráven. V neděli to uvedla agentura Reuters.

Kim Čong-nam Foto: Shizuo Kambayashi, ČTK/AP
Kvůli vraždě bratra vůdce KLDR hledá malajsijská policie další Severokorejce

Malajsijská policie nesdělila, zda je čtveřice hledaných nějak spojena se severokorejskou vládou. Uvedla, že dotyční měli běžné, nikoliv diplomatické pasy.

Policie by uvítala, kdyby do Malajsie přijeli pomoct s vyšetřováním příbuzní Kim Čong-nama. Příčinu jeho smrti úřady neoznámily, neboť se čeká na výsledky druhé pitvy a toxikologických testů.

„Jsme přesvědčeni, že za tím incidentem stojí severokorejský režim, vzhledem k tomu, že pět podezřelých jsou Severokorejci,” řekl mluvčí jihokorejského ministerstva pro sjednocení, které se zabývá vztahy obou znepřátelených Korejí.

Malajsijská policie v sobotu oznámila, že v souvislosti se smrtí Kim Čong-nama zatkla v pátek jednoho občana KLDR. Zadržený byl identifikován jako Ri Čong-čchol, narozený v roce 1970. Dříve již úřady zatkly dvě ženy, s vietnamským a indonéským pasem, a přítele jedné z nich. [celá zpráva]

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Údajná vražedkyně, která si myslela, že se účastní televizního pořadu se skrytou kamerou

Video: Malay Mail, Reuters

Kim Čong-nam byl s největší pravděpodobností otráven látkou, která mu byla nastříkána do obličeje, když v pondělí čekal na svůj let na letišti v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru.

Anketa
Myslíte si, že za atentátem na Kim Čong-nama stojí severokorejský režim?
Ano
92.7 %
Ne
7.3 %
Celkem hlasovalo 317 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků