Hlavní obsah
 

Koronavirus se nevzdává. V Indii narychlo staví největší nemocnici světa

Indové budují v hlavním městě Dillí největší provizorní nemocnici na světě. Zařízení pro pacienty nakažené koronavirem bude disponovat 10 tisíci lůžky a vznikne na místě nynějšího duchovního střediska. Záběry z výstavby nemocnice v pátek zveřejnila agentura Reuters.

 
Koronavirus se nevzdává. V Indii narychlo staví největší nemocnici světa

Na záběrech natočených ve čtvrtek jsou vidět desítky dosud prázdných lůžek včetně jednoho z lepenky. Velmi brzy by je ale měli obsadit první pacienti. Ve středu bylo ve dvacetimilionové metropoli 47 tisíc případů výskytu nákazy. Těch potvrzených. Skutečné číslo může být řádově vyšší.

Nemocných stále přibývá

V celé Indii nyní evidují téměř 367 tisíc nakažených a 12 573 obětí. Na konci července by podle současných matematických modelů mělo toto číslo vzrůst někam k 550 tisícům, přičemž hospitalizaci bude vyžadovat asi 150 tisíc z nich.

Nedá se tedy říct, že by byla epidemie nemoci covid-19 v Indii na ústupu. Naopak. Svazová republika je po USA, Brazílii a Rusku čtvrtou nejzasaženější zemí světa. Země sice v březnu zavedla plošná preventivní opatření, některá ale už zase zrušila. Znovu se otevřely některé obchody a modlitební místa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků