Hlavní obsah
Vůdce Severní Koreje Kim Čong-un si vyzkoušel kokpit stíhačky. Foto: Kcna, Reuters

Komedie o Kim Čong-unovi trhá rekordy na černém trhu Severní Koreje

Vládní cenzura a zpřísněná kontrola na hranicích nezabránily tomu, aby se film The Interview nedostal do Severní Koreje. Na černém trhu jsou zvědavci ochotni zaplatit víc, než obchodníci očekávali, napsal britský list The Independent.

Vůdce Severní Koreje Kim Čong-un si vyzkoušel kokpit stíhačky. Foto: Kcna, Reuters
Komedie o Kim Čong-unovi trhá rekordy na černém trhu Severní Koreje

„Zatímco za filmy z ciziny platí domácí v přepočtu nanejvýše tři libry (107 korun), za film o dvou reportérech, které CIA pověří zavražděním severokorejského diktátora Kim Čong-una, vydají běžně desetinásobek. To je mnohem víc, než za kolik ho nabízí Sony Pictures divákům v USA či Kanadě,“ uvedl britský list s odvoláním na Free North Korea Radio, které na internetu provozují severokorejští uprchlíci.

Upoutávka na film The Interview

Video: Falcon

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Snímek rozhořčil vedení KLDR natolik, že zřídilo speciální jednotku pro zpřísnění kontrol na hranicích v čele s jedním tříhvězdičkovým generálem státní bezpečnosti.

Související témata:

Věž čučche se sochou dělníka, rolníka a představitele inteligence

Foto: Profimedia.cz

Severokorejský vůdce Kim Čong-un

Foto: Reuters

Obchodníci na černém trhu nejsou jediní, kteří dostávají film do země. Přeběhlík a aktivista Park Sang-hak chce poslat nad KLDR balóny se sto tisíci kopiemi filmu na DVD a USB.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků