Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Jed v paracetamolovém sirupu zabil 25 bangladéšských dětí

Nejméně 25 dětí v Bangladéši zemřelo po pozření paracetamolového sirupu. Úřady se domnívají, že v sirupu byla jedovatá látka. Uvedl to britský deník The Guardian.

Foto: Profimedia.cz
Jed v paracetamolovém sirupu zabil 25 bangladéšských dětí

Podle bangladéšského ministerstva zdravotnictví použil místní výrobce lacinější náhradu jedné ze složek. Úřady později doplnily, že se jednalo o diethyl glykol, který se užívá v textilním a kožedělném průmyslu k barvení.

"Výrobce přidal jedovatou průmyslovou látku, protože je desetkrát levnější než propylen glykol,“ uvedl mluvčí ministerstva. Dětem bylo mezi jedním rokem a pěti lety. Žily v Brahmanbarii na východě země.

Továrna byla zavřena a dva lidé v souvislosti s případem byli odsouzeni k smrti. Šéf společnosti už dostal před půl rokem doživotní trest vězení za výrobu a prodej otráveného mléka Sanlu, které zabilo šest bangladéšských dětí a přiotrávilo na 300 000 malých Číňanů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků