Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Japonsko zasáhlo na jihozápadě silné zemětřesení

Jihozápad Japonska, v oblasti kolem ostrova Izu, zasáhlo v neděli ráno zemětřesení, které mělo sílu 6,8 stupňů Richterovy škály. S odvoláním na informace japonské meteorologické služby o tom informovaly tiskové agentury.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Japonsko zasáhlo na jihozápadě silné zemětřesení

Podle jejích informací byly otřesy zaznamenány ve 14:28 místního času (06:28 SEČ). Varování před ničivou vlnou tsunami vydáno nebylo a zatím nejsou žádné informace o případných škodách či obětech.

Epicentrum se nacházelo jihovýchodně od Tokia, ale na jeho přesném určení se japonští a američtí seismologové zatím neshodli. Prvotní odhady hovořilo dokonce o otřesech o síle sedmi stupňů Richterovy škály.

Japonsko patří celosvětově k oblastem s nejčastějšími otřesy půdy a připadá na něj téměř pětina světových zemětřesení o síle šesti a více stupňů Richterovy škály.

Loňské otřesy způsobily katastrofu

Země se stále vzpamatovává z pátého nejsilnějšího zemětřesení na světě v novodobé historii, které 11. března postihlo severovýchod Japonska a dosáhlo síly devíti stupňů Richterovy škály. Vyvolalo až desetimetrovou vlnu tsunami, která zasáhla celé východní pobřeží ostrova Honšú a poškozena byla jaderná elektrárna Fukušima.

Při katastrofě, jež pro Japonsko znamenala nejhorší krizi od druhé světové války, zemřelo na 19 550 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků