Hlavní obsah

Japonsko ohrožuje nejsilnější tajfun za deset let

Silný tajfun Melor se ve středu přiblížil k hlavním japonským ostrovům. Pobřeží prefektury Kagošima bičují vlny, silný vítr a proudy deště. Pokud tajfun dorazí až na pevninu, bude nejsilnější bouří, jaká Japonsko postihla za posledních více než deset let, tvrdí agentura Reuters.

Japonsko ohrožuje nejsilnější tajfun za deset let

Televize odvysílaly záběry pobřeží z malých jihojaponských ostrovů, na které narážely vzedmuté vlny. Oko bouře bylo ráno 250 kilometrů jižně od Tanegašimy a 1000 kilometrů jihozápadně od Tokia a přesouvalo se severo-severo-východně k hlavnímu japonského ostrovu Honšú.

Meteorologové předpokládají, že by tajfun mohl zasáhnout pevninu ve čtvrtek v centrální části Japonska západně od Tokia.

Během následujících 24 hodin podle předpovědi spadne v oblasti Tokai, kde leží například průmyslové město Nagoja, až 400 milimetrů srážek. Meteorologové varují, že v celém jižním Japonsku hrozí vichřice a záplavy. Vítr provázející tajfun nyní dosahuje v nárazech rychlosti až 215 kilometrů v hodině.

Japonské televizní stanice připomínají tajfun z roku 2004, který se přihnal ve stejném ročním období, zabil 95 lidí, ochromil dopravu a narušil výrobu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků