Hlavní obsah
 

„Jako výjev z pekel.“ V Číně našli v přepravních bednách pět tisíc mrtvých zvířat

Kočky, psi, ale i králíci a morčata. Nejméně pět tisíc mrtvých zvířat v přepravních bednách objevili v čínském městě Luo-che v provincii Che-nan. Zachránit se podařilo jen necelé tři stovky živočichů. „Ten pohled byl jak výjev z pekel,“ popsala jedna členka záchranné stanice Utopia.

 
„Jako výjev z pekel.“ V Číně našli v přepravních bednách pět tisíc mrtvých zvířat

Zvířata byla nalezena minulý týden v logistické stanici Tung-sing v kartonových i kovových boxech. „Stanice jimi byla přeplněná, všude páchla hnijící těla. Ta zvířata uhynula na udušení, dehydrataci nebo hladovění,“ citoval Daily Mail zakladatelku záchranné stanice Utopia, která si říká sestra Chua.

Týdenní muka přežilo dohromady zhruba 250 zvířat, která byla převezena na veterinární kliniku. Většinu z přeživších tvoří králíci.

Zvířata se zřejmě stala oběťmi špatné komunikace v rámci lodní přepravní společnosti a také nejednotného postupu při dodržování přepravních předpisů. Čínský zákon totiž zakazuje lodní přepravu živých zvířat pomocí klasické poštovní služby.

Chua tvrdí, že zvířata byla v depu opuštěná několik dní. Logistická společnost totiž zřejmě odmítla zásilku odhlásit. Zakladatelka záchranné stanice také vyzvala čínskou komunistickou vládu k přísnějšímu prosazování zákonů týkajících se této přepravy zvířat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků