Hlavní obsah
 

Indonésii postihlo další zemětřesení, v Palu vyprostili z trosek živého muže

Zemětřesení o síle asi šesti stupňů Richterovy škály zasáhlo v úterý ráno jihovýchodní Indonésii. Jeho epicentrum se nacházelo zhruba 70 kilometrů jihozápadně od ostrova Sumba a ohnisko bylo v hloubce zhruba deseti kilometrů, informovala indonéská meteorologická, klimatologická a geofyzikální agentura (BMKG). Není zatím jasné, zda si vyžádalo oběti. Ve městě Palu, předchozím zemětřesením zle poničeném, po třech dnech našli živého muže.

 
Indonésii postihlo další zemětřesení, v Palu vyprostili z trosek živého muže

Ostrov Sumba leží zhruba 400 kilometrů jižně od ostrova Sulawesi, kde si páteční zemětřesení a následná vlna tsunami vyžádaly nejméně 844 obětí. Podle agentury Reuters nebylo vydáno varování před tsunami, které v pátek ve městě Palu zabilo nejvíce lidí.

Nejsilnější ze tří hlavních otřesů, které Indonésii zasáhly v pátek, mělo sílu 7,5 stupně. Úterní zemětřesení tak bylo o více než stupeň slabší.

V pobřežním městě Palu, které bylo při zemětřesení na Sulawesi silně poničeno, nalezli záchranáři po třech dnech živého muže zavaleného troskami. Vyprošťovací práce trvaly podle agentury Reuters tři hodiny.

Letecký záběr škod v Palu

Foto: Antara Foto, Reuters

Indonésie patří do pásma takzvaného ohnivého kruhu na střetu kontinentálních desek. V roce 2004 zemětřesení a tsunami zabily 226 000 lidí v 13 zemích, z toho více než 120 000 v Indonésii. Palu zasáhla tsunami i v letech 1927 a 1968.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků