Hlavní obsah

Horníkům v Chile svitla Naděje, dcera jednoho z nich dostala jméno plné optimismu

Hrdým otcem dcery Esperanzy (v překladu Naděje) se v úterý stal jeden z horníků, které 5. srpna uvěznila země v dole na kov v chilském Santa José. Na to, než ji sevře v náručí, si však počká několik měsíců. Zprávu přinesla agentura Reuters.

Horníkům v Chile svitla Naděje, dcera jednoho z nich dostala jméno plné optimismu

Manželka Ariela Ticony Elizabeth pojmenovala jejich dítě po „Táboru naděje“, který na místě, kde horníci uvízli pod zemí, zbudovali jejich příbuzní.

Novorozenou dcerku natočila na video, které hodlá poslat dolů pod zem úzkou štolou, jež slouží jako spojovací kanál mezi uvízlými horníky a záchranáři, aby dodalo naději na záchranu nejen jejímu manželovi, ale i dalším 32 mužům.

„Zvládnu to sama, ke klidu mi pomohl svými dopisy,“ svěřila se Ticonova manželka. „Musí být jen hodně trpělivý. Děti s ním mluvily a já s ním mohu hovořit denně,“ dodala žena.

Manželka Ariela Ticony Elizabeth Segovia s jejich novorozenou dcerou Esperanzou (Naděje)

Foto: Reuters

„Je to trochu smutné, protože můj syn nemohl být přítomen u porodu své dcery. Byla bych ráda, kdyby tady byl, ale nemohl. Uvidí aspoň video, to ho potěší,“ řekla Reuters Ticonova matka horníka Maria Yanéz.

Úzká štola slouží k transportu potravin, léků, vody a korespondence. Horníci také dostali malé projektory, díky nimž mohou sledovat sportovní záznamy, a krátit si tak čas, jenž budou ještě muset strávit pod zemí.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Chilští horníci jsou v podzemí už déle než tři týdny

Video: Reuters

Záchranná akce, během níž mají být všichni horníci ve zdraví dopraveni na povrch, je jednou z nejrozsáhlejších na světě. Technici zatím k probourání skály používají dva vrtáky, třetí, využívaný při těžbě ropy, se připravuje. Chilské námořnictvo vyvinulo zvláštní kapsli, která má horníky dopravit do bezpečí. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků