Hlavní obsah
 

Gorila žije v otřesných podmínkách v nákupním centru

Ačkoliv už před čtyřmi lety měla být z thajské zoo propuštěna, gorila Bua Noi stále obývá nevhodnou klec, která je umístěna v sedmém patře nákupního střediska v Bangkoku. Kromě ní mají zjevně nevyhovující podmínky i ostatní zvířata.

 
Gorila žije v otřesných podmínkách v nákupním centru

Od roku 1992, kdy byla gorila přivezena z Německa, nezná zvíře jiný pohled než na zamřížovanou klec v nákupním centru, kde je terčem zvídavých pohledů návštěvníků. Klec navíc nevyhovuje chovu primáta, což v emotivním videu dává zvíře najevo.

Snahy o zavření zoo v thajské metropoli sílily již v roce 2015, přesto je centrum stále v provozu. Děravá střecha, kterou teče voda, zanesené okapy, nepořádek. Takové prostředí mají kromě Bua Noi i ostatní zvířata. „Je to smutný pohled, je mi jí moc líto. Vypadá smutně, měla by být aspoň jednou v životě ve svém přirozeném prostředí,” říká návštěvník centra, jenž pořídil video.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: I ostatní zubožená zvířata přežívají v katastrofálních podmínkách

Video: AP

Vedení střešní zoo má však jiný názor. „Nemyslím si, že by něco bylo špatně. Staráme se o ni jako o naši dceru,” říká ředitel zoo Kanit Sermsirimongko. Na výtky návštěvníků, že se gorila tváří smutně a má projevy deprese, odpovídá, že se jedná o její přirozený výraz v obličeji. „Jsou jako lidé, někdo má veselý a někdo smutný obličej. Lidé znají záběry z internetu, ale neděje se tady nic špatného,” ujišťuje Sermsirimongko, jehož kritika údajně nechává klidným. „My ji známe nejlépe,” je přesvědčený.

Petice, která vznikla v roce 2015, měla za cíl návrat Bua Noi do přirozeného prostředí. Ředitel by však byl opatrnější. „Nemůžeme ji hned vypustit, musíme ji na život venku nejdřív připravit,” říká.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků