Hlavní obsah
Radovan Krejčíř Foto: koláž Novinky s použitím ČTK/AP

Ferrari a několik adres, Krejčířův policista si žil na vysoké noze

Příslušník jihoafrické elitní policejní jednotky Jestřábi, který skončil ve vazbě kvůli podezření, že dodával informace Radovanu Krejčířovi, si žil na vysoké noze. Bydlel na několika adresách a Johannesburgem se proháněl v luxusních autech. Napsal to ve středu tamní deník The Star.

Radovan Krejčíř Foto: koláž Novinky s použitím ČTK/AP
Ferrari a několik adres, Krejčířův policista si žil na vysoké noze

"Na výplatní listině policie byl tři nebo čtyři roky, ale pracoval pro gangstery. Zatčen měl být už dávno," popsal příslušníka soukromý vyšetřovatel Paul O'Sullivan, který se dlouhodobě zabývá Krejčířovými aktivitami v zemi, kam uprchl v roce 2007.

Policista s přezdívkou Saddám je jedním ze dvou zatčených členů jednotky zaměřené na boj s organizovaným zločinem. Ačkoliv jeho roční plat činil pouze v přepočtu zhruba 319 tisíc korun, bydlel na několika adresách a jezdil v několika luxusních autech.

Policie u něj zabavila stříbrný Mercedes-Benz SLK a terénní vůz Range Rover Super Charger. Obě auta měla registrační značky zhotovené na osobní zakázku. Kromě nich se ale po hlavním městě proháněl v rudém ferrari a maserati.

Související téma:

Radovan Krejčíř

Foto: Archiv, Právo

"Saddáma" a jeho kolegu zatkla jihoafrická policie v souvislosti se stejným případem, kvůli kterému už v pátek zadržela Krejčíře. Toho podezřívá z pokusu o vraždu a z únosu, jichž se měl dopustit letos v červnu. Policisté jsou podezřelí z únosu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků