Hlavní obsah
Hillary Clintonová Foto: Kevin Lamarque, Reuters

Clintonová skončila v nemocnici s trombózou

Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová byla v neděli hospitalizována v New Yorku kvůli krevní sraženině, kterou vyvolal její nedávný otřes mozku. Sdělil to v neděli večer místního času mluvčí jejího úřadu Philippe Reines. Neupřesnil, kde byla trombóza zjištěna.

Hillary Clintonová Foto: Kevin Lamarque, Reuters
Clintonová skončila v nemocnici s trombózou

"Lékaři při dnešním vyšetření Clintonové objevili, že se u ní vytvořila krevní sraženina (trombóza) v důsledku nedávného otřesu mozku. Dostává antikoagulanty a je v New Yorku v Presbyteriánské nemocnici, kde bude léčena nejméně 48 hodin, " upřesnil mluvčí ministerstva zahraničí a dodal: "Rozhodnou, jestli bude potřeba nějaký další léčebný zásah."

Tromby se tvoří v mozku nebo v končetinách. Pokud je v mozku a neléčí se, mohou vést k mrtvici. Léčba může trvat několik měsíců, uvedl pro list New York Times specialista na mozkové operace David Langer, který ale Clintonovou neléčí.

Pětašedesátiletá Clintonová má zdravotní potíže více než tři týdny. Nejprve omezila výkon své funkce kvůli vážnějšímu žaludečnímu virovému onemocnění. Poté utrpěla otřes mozku, když omdlela v důsledku dehydratace a spadla. [celá zpráva]

Od té doby pracovala z domova. Nedávno vzkázala, že se v pondělí vrátí do úřadu.

Clintonová před několika měsíci připustila, že je hektickým pracovním tempem vyčerpaná. Je nejvíce zcestovalým americkým ministrem zahraničí, když urazila přes 1,5 miliónu kilometrů a navštívila 112 zemí.

Očekává se, že Clintonová v příštích týdnech odstoupí. Hovořila o tom již před svými zdravotními problémy. Jejím nejpravděpodobnějším nástupcem je demokratický senátor John Kerry.[celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků