Hlavní obsah
Města postižená zemětřesením v Barmě Foto: Yahoo Maps, Novinky

Barmu zasáhlo silné zemětřesení, obětí je nejméně šest

Zemětřesení o síle 6,8 stupně Richterovy škály postihlo v neděli Barmu. Ohnisko otřesů bylo asi 120 kilometrů severozápadně od druhého největšího barmského města Mandalaj v hloubce deseti kilometrů. Podle BBC si vyžádalo nejméně šest obětí. Zranění utrpělo 25 osob. Panují obavy z následných otřesů.

Města postižená zemětřesením v Barmě Foto: Yahoo Maps, Novinky
Barmu zasáhlo silné zemětřesení, obětí je nejméně šest

Podle místních médií spadl rozestavěný most přes řeku Irravádí ve městě Švebo, kde zahynuli čtyři dělníci. Několik dalších je jich pohřešováno.

"Utíkala jsem z postele na ulici se svou dcerkou. Na cestě bylo mnoho lidí. Někteří křičeli a jiní byli zmateni,“ uvedla pro AFP obyvatelka města San Ju Kjau

Otřesy poničily rovněž několik starých buddhistických pagod a chrámů. Podle místních sdělovacích prostředků se zřítily části dvou klášterů ve městě Ťjaukmyaun - v troskách přišli o život dva lidé. Ve městě Mogok se zřítila svrchní část stúpy (buddhistické náboženské stavby).

V Mandalaji se lidé dostali včas z budov. Obyvatelé tohoto města agentuře Reuters potvrdili, že zaznamenali velmi silné otřesy, které udeřily v 7:42 místního času (2:12 SEČ).

"Tak silné zemětřesení jsem nikdy necítil. Taky jsem slyšel hlasité zvuky a světla zhasla. Netuším, jestli jsou nějaké škody," sdělil telefonicky jeden z nich.

Otřesy byly podle místních obyvatel citelné i v Bangkoku, hlavním městě sousedního Thajska.

Zemětřesení oblast zasáhlo jen týden před plánovanou cestou Baracka Obamy do Barmy, kterou navštíví coby první americký prezident.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků