Hlavní obsah

Atentát na pohřbu pákistánského policisty má na 40 obětí

Nejméně 38 lidí usmrtil ve čtvrtek sebevražedný atentátník, který zaútočil během pohřbu policisty na jihozápadě Pákistánu v Kvétě. Dalších padesát lidí bylo zraněno. Informovala o tom agentura AFP, podle níž je mezi oběťmi i policejní velitel.

Atentát na pohřbu pákistánského policisty má na 40 obětí

Útočník si za terč vybral policejní komisařství, kde se konal pohřeb vysoce postaveného policisty, který byl zabit ráno spolu se svými dvěma syny a řidičem.

Výbušniny atentátník odpálil těsně před začátkem smutečního obřadu. Pohřeb byl vysílán v přímém přenosu televizí, sdělila agentura Reuters. Podle ní je mezi mrtvými pět vysoce postavených příslušníků policie, včetně šéfa policejních operací v provincii Balúčistán. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

První zprávy uváděly 23 obětí.

Atentát na afghánském hřbitově

Čtrnáct žen a dětí zabila ve čtvrtek bomba nastražená na hřbitově ve východním Afghánistánu, v provincii Nangarhár. Další tři ženy a jedno dítě utrpěly zranění. Obětí se stala skupina, která si u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr uspořádala piknik u hrobu jedné z příbuzných. Informovala o tom agentura Reuters.

Téměř všechny oběti pocházely ze stejné rodiny, uvedl mluvčí úřadu nangarhárského guvernéra. Agentura AFP napsala, že ženy a děti se shromáždily u hrobu zemřelé manželky kmenového vůdce, který je stoupencem vlády v Kábulu, proti níž bojují povstalci z hnutí Tálibán.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků