Hlavní obsah

Assange chce do australského senátu. Nasadil si paruku a zazpíval na kameru

Zakladatel serveru WikiLeaks, Australan Julian Assange nahrál před blížícími se australskými parlamentními volbami videoklip. V něm s blonďatou parukou ztvárňuje jednu z australských pěveckých legend. Assange se v hlasování uchází o místo zákonodárce v australském senátu. Informovala o tom v úterý agentura AP.

Assange chce do australského senátu. Nasadil si paruku a zazpíval na kameru

Video vzniklo na ekvádorském velvyslanectví v Londýně, kde Assange v současné době pobývá ve snaze vyhnout se vydání do Švédska. Assange kandiduje ve volbách v australském státě Viktorie a také jeho nově založená politická strana nese název WikiLeaks.

Obvykle vážný Assange, v retro oblečení a paruce, si v klipu zazpíval popový hit You're the Voice australského zpěváka Johna Farnhama z roku 1986. Slova songu byla ale pozměněna tak, aby sdělovala poselství serveru WikiLeaks.

Julian Assange jako popový zpěvák

Foto: ČTK/AP

Nahrávka byla zveřejněna v pondělí na australské webové stránce zaměřující se na politickou satiru Juice Rap News.

Související témata

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange

Foto: Andrew Winning , Reuters

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

 

Video také zesměšňuje nejznámější osobnosti australské politické scény - stávajícího premiéra Kevina Rudda, jeho předchůdkyni a sokyni v Australské labouristické straně Julii Gillardovou a opozičního šéfa Tonyho Abbotta, který v poslední době proslul řadou nepodařených výroků.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků