Nejhůř je postižena pobřežní provincie Da Nang. Bylo zničeno několik tisíc budov. Zranění způsobily lidem zejména padající stromy. Místní nemocnice jsou plné lidí, kteří potřebují ošetřit . Už se objevily první případy rabování. Na pomoc bylo povoláno tisíc vojáků a policistů.

Špatná je situace také severně od provincie Da Nang. Lidé z hornatých okresů jsou uvězněni na místě kvůli sesuvům půdy.

Mnoho stožárů s elektrickým vedením bylo poškozeno a řada menších měst se ocitla bez dodávky proudu. Vietnamské aerolinie zrušily 48 domácích spojů a odklonily mezinárodní lety. Ochromena je také železniční doprava a spadanými stromy i sesuvy je zablokována hlavní státní dálnice.

Nejhorší už má země za sebou

Ředitel národního meteorologického střediska v televizi řekl, že "nejhorší už má Vietnam za sebou", ale upozornil občany, že stále hrozí sesuvy půdy, záplavy a silný déšť.

Podle meteorologů bude Xangsane postupovat do vnitrozemí a ještě v neděli by mohl dosáhnout území Laosu, i když zřejmě už ve slabší podobě.

Tajfun Xangsane tento týden usmrtil na Filipínách 94 osob. Dalších 69 lidí je pohřešováno a 81 zraněno. [celá zpráva]

Český prezident Václav Klaus, který je v těchto dnech právě ve Vietnamu, musel kvůli počasí změnit program a urychlit přesun na jih země.